• bilgi@yerelreklam.net
 • 0549 739 01 02

GOLD Adana Dron Eğitimi – İHA 2 Eğitimleri Aerobest Havacılık

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
55 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 17:00
SERVİS YERLERİ ADANA
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
3+4 = ?

VİDEOLAR

 • Aerobest Havacılık İHA-2 Eğitimleri

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Seyhan / Adana

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Aerobest Havacılık

Firmamız 2020 yılında alanlarında uzman girişimciler tarafından kurulmuştur. Firma kurucu ortaklarından Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ dil eğitimi konusunda ülkemizin en iyi dil okulunu kuran ve yöneten eğitimci kişilerdir. Ekibimiz eğitim, yazılım, teknoloji ve havacılık alanında kendi tecrübelerini Aerobest Havacılık için birleştirmişlerdir. Öncelikli amacı drone gösterileri ve İHA-2 pratik eğitimleri olan Aerobest, havacılık alanında bulunan nadir yerli firmalardan biri olarak hem ulusal hem de uluslararası çapta faaliyet göstermektedir. Tamamen yerli sermaye ile kurulan ve yurtdışında da drone gösterileri ve İHA-2 eğitimleri veren Aerobest, hem yurt içinde inovasyonlar yapmaya hem de yurtdışında ülkemizi gururla temsil etmeye devam etmektedir. Firmamız kuruluşundan 1 ay gibi kısa bir sürede OSTİM Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesine kabul edilerek, sektörde bir AR-GE firması olma yolunda ilerlemektedir. Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Ankara Kalkınma Ajansı, Titra Teknoloji, UAVERA Havacılık, Arı Savunma gibi sektörün en değerli kurum ve kuruluşları ile de işbirliklerimiz devam etmektedir.

İHA-2 Pilot Lisansı Şartları

İHA2 sınıfındaki İHA’yı kullanacak İHA2 sınıfı pilot için Genel Müdürlük tarafından 3 yıl süreli İHA2 Pilot Lisansı düzenlenir. Söz konusu lisansın düzenlenebilmesi için aşağıda belirtilen yeterliliklere sahip olunması gerekir:

a)Aşağıdaki gereklilikleri İHA pilot lisansına müracaat tarihi itibarı ile son 36 ay içerisinde tamamlamak;

1) EK-3’de yer alan ve Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilmiş Onaylı Eğitim Organizasyonları veya Ek-9’da belirtilen gereklilikleri sağlayan İHA2 üreticisi kuruluşlar tarafından düzenlenen teorik bilgi eğitimlerine katılarak başarıyla tamamlamış olmak,

2) İHA ve sistemlerinin üreticisinden veya yetkili temsilcisinden en az 36 saat uçuş eğitimi ve en az 3 saat bakım onarım eğitimi alarak her birini başarıyla tamamlamak,

3) R/T telsizle haberleşme kursunu başarıyla tamamlamak.

 1. b) Genel Müdürlük veya EASA üyesi bir ülke tarafından düzenlenen ve geçerli olan asgari 2 nci Sınıf Sağlık Sertifikası sahibi olmak.

c) En az 18 yaşında olmak.

İHA-2 TEORİ EĞİTİMLERİ

 • Teori Eğitim müfredatı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş ve 90 saatlik bir programı kapsamaktadır. Yaklaşık 12 ila 13 gün arasında eğitimler sürmektedir.
 • Teori eğitimleri için Türk Hava Kurumu ve Kapadokya üniversite ile anlaşmamız bulunmaktadır.
 • Eğitimler Ankara, Nevşehir ve İstanbul illerinde bu üniversitelerin kampüslerinde yapılmaktadır.
 • Öğrenci sayısının 10 ve üzeri olması durumunda Aerobest Havacılık organizasyonu ile diğer illerde de teori eğitimleri yapılmaktadır.
 • NOT: Bu iki üniversite dışında teori almış kişilere de uçuş eğitimi verebiliriz ama eğitim sonundaki belgelerin SHGM ye iletilmesi tamamen öğrenciye aittir.

İHA-2 UÇUŞ EĞİTİMLERİ

 • Bilindiği üzere SHT-İHA Talimatı kapsamında İHA2 sınıfı hava araçları için pratik/uçuş eğitimi, sadece Uçuş Eğitim Organizasyonları (ATO) ya da İHA2 üreticileri tarafından özel uçuş izni alınmış ve tescil işlemleri yerine getirilmiş İHA2’ler ile verilebilmektedir.
 • Pilot adaylarının lisans süreçlerinde herhangi bir mağduriyet yaşamaması için, bahse konu gereklilikleri sağlayan İHA2 sınıfı hava araçları ile pratik/uçuş eğitimini alması gerekmektedir.
 • Aerobest Havacılık SHT-İHA Talimatına uygun olarak İHA-2 sınıfı hava aracı üreticisi olarak Özel Uçuş İznine ve eğitim yetkisine sahip bir kurumdur.
 • Gerekli yetkiler http://iha.shgm.gov.tr adresinden takip edilmektedir.
 • Eğitmen Pilotumuz Melih Gürhan ÜNSES Türkiye’nin en iyi eğitmen pilotlarından birisidir. Kendisi yaklaşık 7 yıldır 11.000’e yakın öğrenciye eğitim vermiştir.
 • Uçuş eğitimlerimiz 17 saat simülatör, 19 Saat uçak başı eğitimleri ve 3 saat bakım-onarım derslerinden Milli Eğitim Müfredatına göre yapılmaktadır.
 • Simülatör eğitimlerimizi 20 adet bilgisayarın bulunduğu, klimalı, sessiz, kantin ve lokanta imkanları olan, ulaşımı kolay bir konumda bulunan binamızda yapmaktayız.
 • Eğitimler sırasında yetkili eğitmenimiz bire bir kursiyerler ile ilgilenmekte ve 08:30-21:00 saatleri arasında 7 gün boyunca kursiyerlere uygun saatlerde ders programı yapmaktadır.
 • Uçak başı eğitimlerimizi yaparken kursiyerlerin eğitim aralarında dinlenebilecekleri, lavabo, mescit gibi ihtiyaçlarını karşılayacakları, çay-yemek gibi ikramların yapıldığı uçuş alanımız firmamız tarafından NOTAM’lanmıştır.
 • Uçuş alanına kursiyerlerin ulaşımı firmamız tarafından yapılmaktadır.

    

 

 

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.