• yerelreklam@hotmail.com
 • 0549 739 01 02
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
52 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Dyt.Duygu PENEKLİ
 • ADRES: Fırat Mahallesi Mezopotamya Bulvarı White House Residance C Blok No:1 Diyarbakır
 • TELEFON: 0545 510 12 35
 • FAX: Belirtilmemiş
 • GSM: Belirtilmemiş
 • WEB SİTESİ: Belirtilmemiş
 • E-POSTA: Belirtilmemiş
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 20:00
SERVİS YERLERİ DİYARBAKIR
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
5+4 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Fırat Mahallesi Mezopotamya Bulvarı White House Residance C Blok No:1 Diyarbakır

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Diyarbakır Diyetisyen

Kilo vermeyi engelleyen üç kan testi bulgusu vardır

 1. Anemi
 2. B12 Eksikliği
 3. D Vitamini eksikliği

Bunlar kilo vermeyi zorlaştırıcı bulgulardır. Diyetisyene danışmadan önce tam teşekküllü kan testi yaptırılmalı ve size yazacağı listeler de ona göre olmalıdır.

Diyabet Riski Nasıl Azalır ?

Kuru baklagillerin yavaş sindirilen türde karbonhidrat ve yüksek posa içeriğinden dolayı glisemik kontrolü arttırarak diyabet riskini azalttığı düşünülmektedir. Geniş çaplı bir araştırmaya göre, Çinli kadınlarda kuru baklagil, fıstık ve soya fasulyesi tüketimi Tip 2 diyabet görülme riskinin azalması ile ilişkili olduğu bulunmuştur. Yüksek kuru baklagil ve soya fasulyesi tüketimi olan bireylerde düşük tüketenlere göre tip 2 diyabet gelişme riskinin sırasıyla %38 ve %47 daha düşük bulunmuştur.

Çocuk hastalıklarında beslenme

Çocuğun beslenmesinde amaç, normal, sağlıklı büyüme ve gelişmeyi sağlamaktır. Çocukların devamlı bir gelişme durumunda olmaları, günlük yiyecek- !eri arasında besinlerin uygun miktar ve oranda bulunmasını gerektirmektedir . Çocukların yaşam süresin in değişik dönemlerinde gelişme hızı farklı oldu – ğundan, değişik beslenmeye ihtiya ç gösterirler. Böylece çocuklarda günlük beslenme rejimi yaş, cins ve günlük ihtiyaçlar gözönünde bulundurularak hasırlanmalıdır.

Hastalığın çeşidine göre çocukların büyüme ve gelişme evresini daha sağlıklı ve gereksinimlerini tam karşılayarak hastalığın olumsuz yanlarını engellemek ya da hastalık sırasında oluşabilecek besin ögesi eksikliklerini karşılamak gerekir.

Yeme bozukluklarında beslenme

Yeme bozukluğu olan kişiler, sağlığını tehdit edecek kadar olumsuz beslenme alışkanlıklarına sahip olurlar. Genellikle sosyoekonomik düzeyi yüksek olan kişilerde görülen bir sağlık problemidir.

Tek algı olarak İnceliğe önem verilmesi, şişmanlamaktan korkulması ve bunun yanında evde bol yiyecek içecek bulunması kişilerin yeme bozukluğuna sahip olması için zemin hazırlar.

Yeme bozukluğu, yaşamın herhangi bir evresinde ve herhangi bir cinsiyette görülebilir. Ancak çoğunlukla adölesan çağdaki genç kızları ve genç kadınları etkileyen bir sağlık problemidir.

Bu kişiler uzman hekimlerden psikolojik yardımıyla beslenme sistemini aynı doğrultuda götürmelidirler.

Genelde kişilerin alışkanlıklarının yanında hangi tür yeme bozukluğuna sahipse onu dekarde edebilecek eslenme programları kişiye özel ve özenle hazırlanıp aynı zamanda eğitim verilerek bilinçlendirilmelidir.

Toplu beslenme sistemleri

Toplu beslenmeden yararlananların gıda gereksinimlerini karşılamak, toplu beslenme hizmetleri aşamalarında kalite ve hijyen standartlarını sağlamak, en düşük düzeyde atık ile ekonomik kayıpları önlemektir.

Beslenme insanların çalışma kapasitesini ve üretim hızını etkileyen etmenlerin başında gelir. Yetersiz beslenme ile günlük enerji ihtiyacı karşılanamadığından çalışma kapasitesi düşmekte ve üretim azalmaktadır. Dolayısıyla en uygun iş veriminin sağlanması için, her iş kolunun gerektirdiği enerji ve besin öğelerini karşılayacak şekilde bir beslenme planı oluşturulmalıdır.

Sporcu beslenmesi

Sporcuların artan enerji gereksinimi karşılayan, çeşitli besin ögelerinden  oluşan bir beslenme sistemi yeterli vitamin ve mineral dengesini  sağlar. Özellikle B grubu vitaminlerinin önemi sporcularda daha fazladır. Tiamin, riboflavin, niasin ve biotin gibi B grubu vitaminleri egzersiz sırasında enerji oluşumunu desteklemektedir. Sporcularda kişiye özlülük kıstas alınarak yaptıkları spor çeşitlerine bakılarak harcadıkları enerjiyi almaları gereken enerji ile dengede tutmak çok önemlidir. Kas kütlesinin artışı, sağlanması ve korunumu sporcular için ayrı bir önem arz eder. Kondüsyonun sağlanmasıyla beraber gereksinimlerinin tam karşılanması gerekmektedir.

Engellilerde Beslenme

Kısıtlı fiziksel aktivetisi olan ya da herhangi bir uzvu eksik olan bireylerde yaşam standartlarını ve kalitesini daha iyi koşullarda sağlamak ve verimli bir hayat sürdürmeleri için beslenme olmazsa olmazlarıdır. Kişiye özel beslenme listeleri ile hem enerji dengesini korumak ve sağlamak hem de oluşabilecek kayıplarında önüne geçilmeilidir.

Emzirme döneminde

Emzirme döneminde anne; kendi vücudundaki besin öğelerini dengede tutmak, salgıladığı sütün karşılığı olan enerji, protein, mineral ve vitaminleri almak ve salgıladığı sütün yeterliliğini ve verimliliğini artırmak yani bebeğin normal büyümesini ve gelişmesini sağlamak için yeterli ve dengeli beslenmek zorundadır. Emzirme süresi boyunca anneden kayıp olan makro ve mikro ögelerinin beslenme ile desteklenilmesi ve aynı zamanda süt kalitesininde arttırılması hem anne için hem de bebek için oldukça faydalı ve önemlidir. Anne süt kalitesini , miktarını ve emzirme süresi ile hem bebeği ile kaliteli bir zaman geçirirken aynı zamanda bebeğin de alması gereken bütün makro, mikro ögeleri anneden karşılamaktadır . Bu sebeple gebelik dönemindeki beslenme ne kadar önemli ise emzirme döneminde annenin alması gereken enerjiyi tam alarak hem emzirme kalitesini arttırmasını hem de kendisinde oluşabilecek besin ögesi kayıplarının tedarik edilmesi gerekir.

Gebelik ve emzirme dönemi beslenme

Gebelik süreci anne adayında birtakım değişikliklerin meydana geldiği bir dönemdir. Bu dönemde anne adaylarının hormonal değişimler meydana geldiği gibi ihtiyaçlar artar. Çünkü bu dönemde anne karnında bir canlı gelişmektedir.bebeğin gelişmesi ve büyümesi ilk olarak anne karnında bailar ve bu sebeple gebelik dönemi beslenmesi ayrı bir önem arz etmektedir . Bebeğin oluşması ve gelişmesi için anne düzenli, sağlıklı ve yeterli bir şekilde beslenmelidir. Bebeğin fiziksel ve zihinsel olarak tam anlamıyla gelişebilmesinin en önemli koşullarından bir tanesi annenin bu gereklilikleri yerine getirebilmesidir. Gebelikte ay ay artan  makro ve mikro ögelerinin tam alması bebeğin doğum sürecine kadar gelişmesi çok çok önemlidir.  Yetersiz, sağlıksız ve düzenli beslenmemek hamilelik sürecinde hem annenin hem de bebeğin sağlığını riske atmak anlamını taşımaktadır. Bu doğrultuda ölü doğum riski, düşük doğum ağırlıklı doğması, gelişim yetersizliğinin görülmesi ve erken doğum riski gibi birçok sağlık sorunu görülebilir.

Kilo Verme

Bireyin kilo kaybının yanı sıra oluşabilecek hastalıkların önüne geçmek ve  sadece bireye özel düşük kalori almak değil aynı zamanda  bedenin biyoritmine uygun olarah hazırlanan özel listelerle metabolizmayı hızlandırmak ve sağlığı korumak olmalıdır.

Kilo Alma

Zayıflık, vücut ağırlığının ideal olması gerek değerinden daha düşük olmasıdır. Zayıflık uzun süren eksi enerji dengesi sonucudur.Kilo almada hedefimiz bireyin günlük alması geren makro ve mikro ögelerini tam ve dengeli olmasını sağlayarak kaliteli kilo almasını sağlamaktır. Tartıdaki artının yanında tekrar kilo kaybının oluşmasını engelleyici beslenme programlarıyla kişiyi bilinçlendirerek ilerlemektir

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.