• yerelreklam@hotmail.com
  • 0549 739 01 02

Ümraniye Su Kaçağı Tespiti

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
34,589 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Su tesisatçısı
  • ADRES: Yavuztürk, Karadeniz Cd. 5/A D:1, 34690 Üsküdar/İstanbul, Türkiye
  • TELEFON: 0 (216) 505 8441
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Ümraniye Su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

Su borularındaki çatlaklar, kırıklar ya da benzeri hasarlar nedeniyle oluşan sızıntılar ve nem farklılıkları şu yöntemlerle belirlenebilir;

Akustik dinleme cihazı ne işe yarar ?

Temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarını hızlı bir şekilde tespit etmeye yarar. Bu cihazın hassas ayarları sayesinde kaçaklar noktasal olarak bulunabilir.

Boru görüntüleme kameraları ne işe yarar ?

Atık su borularının iç kısımlarını görüntülemeye yarayan kameralarla su kaçakları ve su sızıntıları bulunabilir.

Termal kamera nedir ?

Kalorifer borusu gibi sıcak su borularında oluşan sızıntıları tespit etmeye yarayan bu cihazlar, akustik dinleme cihazı ile birlikte kullanılırlar. Termal kameralar kullanılırken parkelerin sökülmesine gerek duyulmaz. Nemi algılayabilen yüksek çözünürlüklü termal kameralar, küçük sıcaklık farklılıklarını görüntüleyebilirler.

Nem ölçer Nedir ?

Binadaki nemi tespit etmek oldukça zordur. Su sızıntıları belli bir seviyeye geldiğinde duvarlarda, tavanda veya zeminde belirgin işaretler olur. Ancak nem kaynaklı sorunlar tavandan su damlayana ya da duvarlar nemlenene kadar anlaşılmayabilir. Bu cihazlar, banyo gibi sıvı ile temas eden ortamlarda 3 cm kadar derinliğe inebilirler.

Ancak nem ölçerler yardımcı cihazlardır ve sızıntıların yerini tam olarak belirlemenizi sağlamazlar. Kameralı cihazlar ve dinleme cihazı ile birlikte kullanıldıklarında daha hızlı sürede sonuç almaya yardımcı olurlar.

  • Acıbadem Su Kaçağı Tespiti

Ümraniye su kaçağı tespiti yapıyoruz Kırmadan su kaçağı tespiti yaparken kullandığımız bu yöntemler ile üst kattan gelen ya da parke altında oluşan sızıntıları kolayca tespit edilebiliyoruz.

Kaçakları incelerken ilk olarak hangi tesisat sisteminde sorun olduğunu buluyoruz. Parke altında ya da fayans altında olan çatlakları kameralı cihazlarla görüntülüyoruz.

Tespit aşamasında kırma, dökme ya da gürültü gibi problemler meydana gelmez. Su kaçağını tespit ettikten sonra sorun hangi tesisat sistemindeyse ona uygun tadilat çalışmaları yapıyoruz.

Temiz su borularında ya da kalorifer borularında oluşan kaçaklar için çalışma yapılacak kadar bir alan açılması yeterlidir. Bazen bir ya da iki fayansın sökülmesi ve tadilat yapıldıktan sonra açılan bölgenin eski haline getirilmesi için yeterlidir.

Atık su borularında oluşan su kaçakları için ufak tadilatlar yeterli olmayabilir. Pimaş borusunun çatlaması ya da contasında sorun olması halinde arızalı borunun sökülüp yenilenmesi gerekir. Bu da ekstra maliyete neden olur.

Çatı sızıntıları ya da üst kattaki banyo borularında oluşan çatlaklar nedeniyle oluşan sızıntılar, kızılötesi kameralı görüntüleme cihazları sayesinde kolayca anlaşılabilir.

Kızılötesi kameralar kullanılarak zemindeki, tavandaki ya da duvarlardaki gizli sızıntılar algılanabilir. Bu güçlü ve hassas araçlar, normal gözle görünemeyen ya da hiçbir leke bulunmayan ancak su kaçağı olan yerleri görüntüleyebilirler.

Kızılötesi kameralar ortamdaki sıcaklık farklılıklarını gösterirler. Cihazın ekranında gökkuşağı renklerinde görüntüler oluşur.

Bu görüntülerde düzgün yapılmamış yalıtım nedeniyle oluşan soğuk noktalar tanımlanabilir. Yüksek çözünürlüklü cihazlarda nem de tespit edilebilir.

Cihazda sızıntılar koyu mavi lekeler şeklinde görünür. Tesisattaki sıcaklık farklılıkları bazen bir nokta olarak görünebilir. Bu yerler onarılmadığı takdirde zamanla küflenebilirler.

Temiz sularda ki kaçak su bulma işlemlerini genelde akustik cihazlar yardımı ile yapmaktayız.

Bu dinleme cihazları sesi yüzlerce kez artırdıktan sonra etraftaki farklı sesleri izole ederek kaçağı noktasal olarak tespit etmemizi sağlamaktadır.

Fakat cihaz var diye her zaman herkes noktasal tespit yapamaz. Bu iş profesyonellik ve tecrübe gerektirmektedir. Her cihazı olan tesisatçı noktasal olarak tespit yapamadığına şahit olmaktayız.

Acıbadem Su Kaçağı bulma

SU KAÇAKLARINI TESPİT EDERKEN KAMERALI CİHAZ KULLANMANIN FAYDALARI

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.